Op 18 september j.l mochten de 30 hoogst gerankte schutters van Nederland aantreden voor het Nationaal kampioenschap luchtgeweer opgelegd 2022 in Alphen aan de Rijn. Voor Op de Korrel waren 4 schutters geselecteerd. Sjaak Polman, Joop Hendriks, en Ben en Johan Huibers. Zij moesten het opnemen tegen de kampioen van vorig jaar Jan Korten uit Doetinchem en o.a. de altijd goed presterende schutters van ssv. De Grensstreek uit Belfeld.
Na 40 wedstrijdschoten was het Johan Huibers die met 419.0 punten als 1e de finale inging gevolgd door Ben Huibers met 418.5 en Jan Korten met 417.5. Herbert Memelink uit Hengelo nestelde zich op plaats 4 met 416.9. Joop Hendriks ging met 413.4 als 6e de finale in en Sjaak Polman viel met 412.6 net buiten de finale.
De hoogste 8 schutters plaatsten zich voor de finale om het nationaal kampioenschap.
Het werd een spannende finale maar na 24 schoten was het Johan Huibers van Sv op de Korrel die met 2,2 punten voorsprong op Jan Korten Nederlands kampioen werd. Ben Huibers werd 3e en Joop Hendriks eindigde op plaats 6.
Wederom een knap resultaat van de schutters van Sv Op de Korrel uit Bemmel.
Voor meer uitslagen kijk op de website van sv. Alphen: https://svalphen.nl/live-nk-2022/